این پدیده ای که پست قبلی به آن اشاره شد یعنی

پذیرش دانشجو بر اساس لابی گری و پارتی بازی و سهمیه خاص و رانت بازی

می گویند

پذیرش انحصاری دانشجو

این سیستم های انحصاری در جامعه برای اقلیتی مناسب است که داخل آن انحصار هستند ولی اکثریتی مثل من که داخل این سیستم انحصاری نیستند، هر چقدر هم تلاش کنند چون داخل سیستم انحصاری نیستند می بازند.

نکته جالب توجه این است که افرادی همچون غلامی، وزیر وقت علوم، و یا ، رئیس دانشگاه تربیت مدرس، یا رئیس دانشگاه امیرکبیر یا سایر روسای دانشگاههای کشور به خصوص دانشگاههای ترهان نه تنها از این شکل پذیرش انحصاری دانشجو حمایت می کنند بلکه خواهان افزایش این شکل پذیرش انحصاری هم هستند.

این شکل سیستم های انحصاری برای غلامی، و بقیه افرادی که داخل یک سیستم انحصاری هستند خوب است اما برای من که داخل سیستم انحصاری نیستم، خوب نیست .

بعد 2 روز دیگر انتخابات مجلس است و بعدش انتخابات ریاست جمهوری و . برنامه ریزی می شود، مردم دعوت می شوند، پیامک تبلیغ و دعوت به انتخابات داده می شود و مدام زمان انتخابات تمدید می شود ولی می بینند که استقبالی نمی شود .

خوب مشخص است استقبالی نمی شود. اکثریتی که جزء این سیستم های انحصاری نیستند روی چه حسابی فکر می کنید به تداوم و بقای سیستم های انحصاری رای می دهند؟! بعد می گویند امنیت داریم!!

جامعه ای که رسمن سیستم های انحصاری دارد یعنی آنقدر خرتوخر هست که رسمن حق ضایع می کند. چنین جامعه ای آنقدر سیکین خیاری می باشد که بدون وجود گروهک های تروریستی هم امنیت ندارد . نشانه عدم امنیت اجتماعی هم تشکیل و شکل گیری همین سیستم های انحصاری است که آشکارا حق اکثریتی را ضایع می کنند. حتی اگر این سیستم های انحصاری از سوی افراد بالا هم حمایت نشود، باز هم با عدم تداوم و بقای اوضاع فعلی خیلی راحت تر می شود از خجالت غلامی، و سایر روسای دانشگاههای کشور و به خصوصدانشگاه های تهارن که حس خدا بودن دارند در آمد.

وجود این سیستم های انحصاری از نظر غلامی و و . خوب است؟ پس خودشان هم بروند به تداوم و بقای این سیستم های انحصاری رای بدهند . من به تداوم و بقای این سیستم های انحصاری رای نمی دهم چون مخالف تداوم و بقای این سیستم های انحصاری عدالت تباه کن هستم چون خودم عضو سیستم های انحصاری نیستم لذا هرچقدر هم تلاش کنم باخت نتیجه آن است چون برد تعلق به افرادی دارد که داخل آن سیستم انحصاری هستند.

همانطور که گفتم حتی اگر وجود این سیستم های انحصاری از بالا حمایت نشود، نبود و فقدان یا ضعف بالا، امکان از خجالت این سیستم های انحصاری درآمدن را مهیا می سازد !!!

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها